Chat yapmak istiyorum

Yalnızlık insanlar için güzel bir şey değildir. Yalnızlık bir süre iyi gibi gelebilir herkese ancak ardından bu durum sürekli bizi yoracak ve kötü hissettirecektir. Yalnız kalmanın hayalini kuran insanlar yalnız kaldıklarında göreceklerdir ki hayalini kurdukları şey o kadar da güzel değildir. Özellikle uzun dönemde yalnızlık büyük sorunlara sebep olabilir.

Çünkü kısa dönemde güzel olarak algılanan bazı şeyler uzun dönemde sorun çıkarabilecek nitelikte sonuçlar yaratabilirler. Özellikle bir atasözü olarak hep duyduğumuz yalnızlık Allah’a özeldir sözü de ancak ve ancak bu tip tecrübelerin sonucunda oluşmuş bir sözdür ve çok net olarak doğrudur. Yani kimsenin yalnız kalmak istemeyeceği detayına buradan varabilmiş olduk.

Peki bunu nasıl kanıtlayacağız? Aslında çok kolay. Yalnız insanların ne yaptığına bir bakalım genellikle internet üzerinden sohbet sitelerine girip üye olmadan chat yapmak istiyorum veya üye olmadan çet gibi arama kelimeleri yazıp kendilerine en yakın yerden sohbet arkadaşları bulmaya çalışıyorlar. Eğer yalnızlık memnun olsalar neden böyle bir arayış içine girsinler ki? Girmezler ve hayatlarına o şekilde devam ederler.

Aslında bu durum çok zor bir şey değil gibi gözükür ancak insanları arama motorlarına gidip üye olmadan chat veya üye olmadan sohbet etmek istiyorum gibi aramaları yazdıracak tek şey kesinlikle yalnızlıktır.

Aksi takdirde bu arayış içinde olacaklarını hiç düşünmeyiz. İnsanlar her türlü arayışlarını hep her zaman mutlu olabilmek üzerine kurmuşlardır. Bu konuda da yaptıkları hep mutlu olmak içindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*