Güven Duymadığımız Kişiyle Sohbet Edebilir Miyiz?

Mobil Sesli Sohbet
1. Sağlıklı Sohbet İçin Neler Gerekir?

Günlük hayatta birçok kişiyle karşılaşır ve sohbet ederiz. Peki, bu insanların hepsi sevdiğimiz, kendimize yakın gördüğümüz insanlar mı? Tabi hepsi öyle olmuyor. Mecburen konuşmak zorunda kaldığımız zamanlarda olabiliyor. Bu durumlar da, karşımızdakine karşı hissettiklerimizi sohbette belli etmeden, sohbeti tamamlamak gerekir.

Neticede hepimiz insanız ve hepimiz saygı gösterilmeyi hak ediyoruz. Onun için karşımızdaki insanı sevmesek bile sağlıklı ve saygılı sohbet kurmalıyız. Zaten küs olduğumuz ya da konuşmadığımız biriyle sohbet kurmayız veya sohbet etmek, konuşmak zorunda kalmayız.

Herkes herkesi sevecek diye bir şey yok fakat herkes herkese saygı göstermelidir. Sevdiğiniz, yakınınız olan bir insanla zaten sohbet etmekten sıkılmaz, hatta hep birlikte olmak istersiniz. Zaten hayatın en güzel anları da o anlardır. Kendimize karşı nasıl davranılmasını istiyorsak, karşı tarafa da öyle davranmamız gerekir.

2. Karşımızdaki Kişi Hakkındaki Hislerimizi Sohbeti Nasıl Etkiler?

İnsan konuşarak derdini, sıkıntılarını paylaşabilir. Çoğu zamanda dinleyerek karşısındakinin sıkıntılarına ortak olur. Bu kişiler zaten sevdiğimiz insanlar ve bize yakın olan insanlardır. Şu bir gerçek ki, iyi ki varsın dediğimiz insanlar olmalı hayatımızda. Karşılıklı sohbette de o insana karşı hissettiklerimiz önemli tabi. Peki, sevmediğimiz veya güven duymadığımız kişiyle sohbet edebilir miyiz?

Sevmediğimiz insanlarla mecbur kalmadıkça zaten sohbet etmeyiz ama güvenmediğimiz kişilerle mecbur kalsak dahi sohbet etmek bazen mide bulandırıcı durumlara yol açabilir. Çünkü o insanın samimiyetine ve söylediklerine inanmıyorsunuz. Böyle sağlıklı ve doğru bir sohbet kurmak mümkün olmaz. Güven belki de her şeyden önce gelir. Sevmediğiniz, yakın olmadığınız insanlara karşı bir güven duygusu içerisinde olamazsınız zaten. Ama sizde güvenini kaybeden kişiler, sizi sohbet ederken sıkar.

O kişilerle edilen sohbet zaten çoğu zaman tartışmaya dönüşür. Bu yüzden kimsenin güvenini yitirmeden yaşamalı ve gerçekten güvenebileceğimiz kişileri hayatımıza almalıyız. Sohbet etmekte, hayatta öyle daha sağlıklı ve daha güzel olur.

Sesli Mobil Chat
Kamerali Sohbet
Mobil Chat
Mobil Sohbet
Sesli Site Mobil
Kamerali Sohbet Mobil
Kamerali Sohbet
Chat Odaları
Cep Sohbet
Cep Chat
SesliChat giriş
Sesli sohbet girişi
Mobil Chatler
Net Sohbet
Zevk Sohbet
ESohbet
MobilChat
Sohbet Mobil
Chat Mobil
elelemobil Mobil
Sohbet
elelemobil Net
Mobil sesli Chat
Sesli Sohbet Mobil
Sohbet Mobil
Kamerali Sohbet burda
Online Kamerali Sohbet
Seslichat
Sesli Siteler
Kamerali chat
Chat kamerali Sohbet
Kamerali Net
Seslicet
Live Kamerali Sohbet
Canlı Kamerali Sohbet
Cepten Kamerali Sohbet
Chat Arkadaşlık
Mobil Chat Görüntülü
Tamamen ücretsiz Sohbet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*